Sommarsvep v. 27-28

Utan inbördes ordning presenteras här de tävlingsresultat vi har fått in för v. 27 + 28, väldigt många fina tävlingsekipage!


Cindie Södervall och Highland Flower

Cindie Södervall och Highland Flower (sto f-14 e Ross Fear Bui -Drymills Bridgeboy). Seger i LB Kungsbacka RK vecka 27. Foto: Frida Andersson

Alice Landén och Spirit Of Kill

Alice Landén och Spirit Of Kille (val f-11 e Dooneen Supermatch – Boden Park Finnard). 6 placerad i LB vid Kungsbacka RK vecka 27. Foto: Roberto Garcia

Love Laine och An Gadaí Álainn

Love Laine och An Gadaí Álainn (val f-06 e Moy Johnny’s Pride – Prince of Thieves). Segrare i 110 (LA) Stöcke PF vecka 27. Foto: Jeanette Laine

Siri Lindros och  Nevins Boy

Siri Lindros och  Nevins Boy (val f-15 e Odysseus Melody – Village King). Segrare i LC vid Gärds RF vecka 27. Foto: Fredrik Lindros

Wilma Tyrsell och Silverhill Lady

Wilma Tyrsell och Silverhill Lady (sto f-14 e Mountain Cascade – Currachmore Cashel). Segrare i 90 cm (LC) vid Arboga Sportryttare vecka 28 (onsdag 13/7). Foto: Isabelle Tyrsell

Frida Persson och Longstone Corha’s Rebel

Frida Persson och Longstone Corha’s Rebel (sto f-16 e Altair Justice – Castleside JJ). Felfri i 0.90 (storhästklass) avd B i Munka Ljungby RK vecka 28. Foto: Frida Persson

Max Köling och Jazz de Rhonon

Max Köling och Jazz de Rhonon (val f-97 e Vent Fou Duff -Lord Ravary) 6 placerad i 90 cm (Lätt C) Safety System Pony Meeting på Schultz Arena vecka 28. Foto: Anna Löfstedt

Molly Ingmarsson och Oatfield Thunder

Molly Ingmarsson och Oatfield Thunder (val f-12 e Robe Earl – Thunderball) segrare i 110 cm (LA) hoppning i Bollnäs RS vecka 28. Foto: Monicka Nordin

Miranda Bruce och Charleville Bobbin

Miranda Bruce och Charleville Bobbin (val f-03 e Island Lad – Quiz Master). 8:e placerad i Inverkans SM P90 Flyinge RF 15-17 juli. Foto: Gullan Bruce

Tilda Syrén – Lisrua Robbie (val f-13 e Coral Misty’s Bobby – Coral Ross). Kom 6:a i samma klass. (Ingen bild)

Vilma Hügert  och Drimnagh Doll

Vilma Hügert  och Drimnagh Doll (sto f-12 e Newtown Rebel – Leág)  Silver SM inverkan P80 -13 vid Flyinge RF 15-17 juli. Foto: Jennie Hügert

Ebba Andersson och Glenlo Windsor

Ebba Andersson och Glenlo Windsor (e. Kilmullen Fionn ue. Windy’s Boy) brons SM i fälttävlan (CCNP1*) vid Flyinge RF 15-17 juli. Foto: Carina Andersson

Nicolina Gustafsson och Kilkillahara Princess

Nicolina Gustafsson och Kilkillahara Princess (sto f-15 e Burning Daylight – Killaloe Buachaill Mór). Seger i 90 cm (LB) och fjärdeplacerad i 80 cm (LC) vid Gärds RF vecka 27. Foto: Ewa Gustafsson

Agnes Hannell  och Laragh Butterfly

Agnes Hannell  och Laragh Butterfly (sto f-13 e Rosscon Castle King – William’s Boy). 5 placerad i 90 cm (LB) vid Kungsbacka RK. Foto: Anna Hannell

Ellen Pettersson och Ussherpark Andy

Ellen Pettersson och Ussherpark Andy (val f-06 e Laerkens Cascade Dawn – Drimcong Owen). Segrare i LD+ vid Eriksmåla RK vecka 27. Foto: Meja Eriksson

Kellie Räsänen och Eastwood de Circee

Kellie Räsänen och Eastwood de Circee (val f-14 e Don Juan V – Dexter Leam Pondi) Segrare i 1.10 cm (MsvB) vid Kungsbacka RK och också ett kval till Friends Arena till vintern. Foto: Mattias Räsänen

Ella Ramnegård och Kilteel Jimbob

Ella Ramnegård och Kilteel Jimbob (val f-12 e L.A. Mirah – Rosstuohy Loobeen) Segrare i 120 cm (MsvB) vid Kungsbacka RK. Foto: Tilda Karlsson

Elsa Lundblad och Kilmurray Millie

Elsa Lundblad och Kilmurray Millie (sto f-13 e Hector of Loughfadda – Derrymore Duncan) Segrare i 120 (MsvB) vid Kungsbacka RK. Foto: Cecilia Lundblad

Lovisa Nilsson och Britt Pop

Lovisa Nilsson och Britt Pop (sto f-16 hos Ida Bengtsson e Vox Pop de l’Aulne u Elphins Dapne e Rolls Royce). Felfria i 1 m (LB) avd B vid Kungsbacka RK. Foto: Roberto Garcia

Izabell Johnsson och Belview Harbour

Izabell Johnsson och Belview Harbour (sto f-10 e Gwennic de Goariva – Garryhinch Finn). 4a i tidshoppning 110 cm (MsvB) och 3a i Inverkan 110 cm (MsvB) vid Kungsbacka RK 9/7. Foto: Alexandra Johnsson

Louise Hägglund och Leine Reídh

Louise Hägglund och Leine Reídh (val f-12 e Garryhinch Finn – Drimcong Owen) Segrare i LD Säterbygdens RK 9/7. Foto: Åsa Hägglund

Wilma Engström och Thunder of Steel

Wilma Engström och Thunder of Steel (val f-11 hos Martina Rogö e Starrhult Bossanova u Rollexia e Rolls Royce). Segrare i LA:1 Gyttorps RK 9/7. Foto: Helén Engström

Sara Geverts och Ballydaniel Bella

Sara Geverts och Ballydaniel Bella (sto f-10 e Springfield Shadow – Abbeyleix Owen). Segrare i 80 cm (LC) vid Arboga Sportryttare 6/7. Foto: Alexandra Jansson

Molly Hansson och Bodal Ethel Buí

Molly Hansson och Bodal Ethel Buí (sto f-10 e Templebready Fear Bui – Castle Squire). 3:dje placerad i 80 cm Molly Hansson och Bodal Ethel Buí vid Kungsbacka RK 8/7. Foto:Maria Hansson.

Smilla Skönvall och Ardgaineen Temple Bready

Smilla Skönvall och Ardgaineen Temple Bready (val -15 e Clifden Silver – Oisin). Andra placerad 80 cm (LC) vid Kungsbacka RK 8/7. Foto: Katarina Skönvall.

Frida Hahn och Padriano

Frida Hahn och Padriano (val f-05 hos Renée Dahlén Taylor e Poetic Justice u Windy’s Way e Dunlewey Go Charlie Go). Segrare LA:1 Heda 5/7 Foto: Anna Hahn. 

Ida Erbro och Liscross Archer

Ida Erbro och Liscross Archer (val f-17 e Moonwalker – Robe Thunder Dun). Felfri i 90 cm (LB) avd B och 4 fel i 80 cm  (LC) avd B vid Arboga Sportryttare 7/7 Foto: Hanna Erbro


Det här var alla insända ekipage som som har tävlat under vecka 27 + 28. Stort grattis till er och tack för att ni delar med er!

Author: admin